Poučeni z předchozích let se opět vracíme nohami na zem a systém se snažíme zachovat při vší spolehlivosti.  T- his RS8 (recycled system v8) – již samotná vysvětlivka zkratky vypovídá o nedostatku času a chuti do vyvíjení nových prostředků. Tudíž jsme se zmohli jen na jistou reinkarnaci rok zakonzervovaných modulů. Systém přežil krušné mrazy a po roce bez problémů nabootoval a fungoval bez problémů. Opět proběhla řada testování s rozdílem, že vše probíhalo v poklidu bez stresu a starostí, že se to nestihne. Letos se tábor uskutečnil opět v Českém ráji. Novinkou v provozu byla pracovní pozice dispečera na velíně, který pomocí vysílačky přijímal informace a na základě nich spouštěl požadovaná hlášení. Ranní směny dispečera vyžadovaly odolnost vůči stresu. Jednalo se tedy o jakousi alternativu ke dříve zamýšleným mobilním CML. 

Několik málo slov ke zvukové bance. Ta vychází ze systému INISS a většina hlášení se od verze 2.0 Express nezměnily. Přidání hlášení se tedy za ty roky řešilo pomocí různých text-to-speech fíčur. Zpravidla se každý rok použila jiná, tzn. jiný hlas. U nově vzniklých hlášení není tedy problém, aby čtyři slova říkal například pokaždé jiný hlasatel…

Věříme, že tento rok byl jistým milníkem a za několik let uvažujeme přepracování například zvukové banky nebo všech modulů do jedné škatule menších rozměrů, která bude zabírat méně místa.

Celkový pohled na naše pracoviště
Komentář netřeba
Celkový pohled na naše pracoviště